Amatnieku svētku trešā kārta – noslēguma pasākums Jelgavā
25/05/2011

Šogad jau desmito reizi notiek profesionālās izglītības iestāžu jauniešu pasākums "Amatnieku svētki 2011", kura devīze ir: "Labs amats – nākotnes balsts". Svētki norisinās trijās kārtās. Martā un aprīlī notika reģionālās skates, savukārt 19. un 20.maijā tika organizēts noslēguma pasākums Jelgavā. Svētkus organizē Izglītības un zinātnes ministrija un Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar profesionālās izglītības iestādēm un pašvaldībām.
Profesionālās izglītības iestāžu jauniešu pasākuma mērķis ir iesaistīt profesionālās izglītības jauniešus nacionālās identitātes un valstiskās apziņas stiprināšanā, tautas tradīciju un kultūras vērtību saglabāšanā un attīstībā, veicināt profesionālās izglītības prestiža celšanu, rosināt jauniešos interesi par profesijas un amata apguvi, saglabāt un attīstīt jauniešos interesi un vēlmi pilnveidot sevi.

"Amatnieku svētku 2011" noslēguma kārtas galvenie pasākumi – amatnieku prezentācijas un meistarstiķu programmas – norisinājās Hercoga Jēkaba laukumā. Sadarbībā ar bērnu un jauniešu centru "Junda" izskanēja koncerti Raiņa parkā. Dalībnieku apbalvošanas pasākums bija plānots Uzvaras parkā, savukārt svētku lielkoncerts piektdien, 20.maijā, plkst.17.30 notika Jelgavas Kultūras namā.

Daugavpils Tirdzniecības skolas audzēkņi un skolotāji piedalījās svētku gājienā, kur viņu raksturošanai tikai teikti šādi vārdi:
„Būdami zinoši, kompetenti, laipni, komunikabli, smaidoši – tā viņi sagaida savus klientus viesnīcās, restorānos, kafejnīcās, bāros, konditorejās, veikalos un lielveikalos. Profesionāli paveikts darbs, apmierinot klientu vēlmes, tā ir viņu darba ikdiena. Skaisti saklāts galds, neparasti noformēts kokteilis, kvalitatīva konsultācija, pārsteidzoši izstrādāts tūrisma maršruts, garšīgi pagatavots un skaisti noformēts ēdiens – to visu viņi protam paveikt savām rokām, ieliekot darbā arī prātu un sirdi!!!”

Restorānu pakalpojumu speciālistu profesiju uz skatuves prezentēja R3 grupas audzēkņi: Vitālijs Reuka; Dmitrijs Semjonovs; Karīna Šavlovska; Ļubova Skuke; Natālija Davidova; Sandra Šļažaite. Par ugunīgās dejas kustību noslīpēšanu paldies skolotājai Sofijai Krasņakovai.
Pavāra profesiju dejā izdzīvoja: grupas P2 audzēkņi Deniss Petrovs; Aleksandrs Kiseļs; Karina Kudrjavceva;  grupas P1 audzēkņi Diana Ņikitina; Anastasija Deņisova. Tērpu un kustību konsultantes bija skolotājas Jeļena Jurtajeva, Inna Barkova un Nonna Akopova.

Savas Break dance prasmes mūsdienīgā interpretācijā jelgavniekiem demonstrēja: grupas P1 audzēknis Gunārs Stepiņš; grupas P2 audzēkņi Deniss Petrovs; Aleksandrs Kiseļs un grupas P7 audzēknis Andrejs Podbereckis.

Konditora profesijas meistarstiķi rādīja grupas K2 audzēkne Lidija Linde. Paldies skolotājai Ritai Sardiko par izstrādātajām gardo kūku receptēm un morālo atbalstu svētkos.

Pavāra profesijas meistarstiķi parādīja grupas  P5 audzēkne Aleksandra Dubovska. Paldies skolotājai Olgai Lukjanovai par virtuozitāti karvinga elementu mācīšanā un morālo atbalstu svētkos.

Pārdevēja dāvanu saiņošanas prasmes demonstrēja mazumtirdzniecības veikala pārdevēju grupas M2 audzēkne Diāna Pārpuce. Paldies skolotājām Inesei Celitānei un  Valentīnai Stratijenko par iemācītajiem saiņošanas paņēmieniem un  krāsu saskaņošanas mākslu, kā arī skolotājai Valentīnai par morālo atbalstu svētkos.

Restorānu pakalpojumu speciālista bārmeņa darba iemaņas un salvešu locīšanas prasmes prezentēja restorānu pakalpojumu speciālistu grupas R1 audzēknis Sergejs Volkovs. Paldies šo prasmju ekspertei  skolotājai Raisai Andrejevai.

Kopējam braucienam visus organizēja, saliedēja un atbalstīja direktora vietnieks audzināšanas darbā Aleksandrs Kļimovs.

Vairāk bildes - fotogalerijā