Piedalīšanās Lielajā talkā
02/05/2011

Jau ceturto gadu pēc kārtas aprīļa nogalē notiek Lielā talka, kuras patrons ir Valsts prezidents un kurai ir skaists, tālejošs mērķis – līdz 2018.gadam,  Latvijas 100.dzimšanas dienai padarīt mūsu valsti par tīrāko un sakoptāko vietu pasaules kartē.
     Arī mūsu skolas audzēkņi un skolotāji 29. aprīlī aktīvi piedalījās Daugavpils apkārtnes uzkopšanā – tīrījām Gubiščes ezera krastu pie Ķīmiķu kultūras pils. Tāpat sakārtojām skolas telpas,  uzposām skolas apkārtni.
     Taču tīrības un kārtības ieviešana apkārtējā vidē neaprobežojas ar piedalīšanos talkā reizi gadā. Jāsāk ar apņemšanos katram dzīvot “zaļāk”, nemest atkritumus ne pagalmā, ne mežā, savākt aiz sevis piknika pārpalikumus. Ja katrs uzņemtos atbildību un nepaietu garām, mūsu vide izskatītos krietni tīrāka un sakoptāka. Valsts - esam mēs paši, katrs ar saviem pieņemtajiem lēmumiem, zināšanām, prasmēm un arī atbildības devu par notiekošo.
    Skaisti būtu, ja piepildītos Lielo talku cēlais mērķis. Tad mēs varētu stādīt kokus un puķes, jo vairs nebūtu piemēslotu grāvmalu un mežu, kas jātīra. Valdis Zatlers teica: “Šis sapnis nekļūs par īstenību vienā dienā, bet svarīgi, ka esam sākuši  - runājam ,domājam un darām, lai zaļas un tīras Latvijas ideju kā vienu no dzīves pamatvērtībām nodotu saviem bērniem. Es ticu, ka – sakopjot savu zemi, mēs paši kļūstam tīrāki, veselāki un vienotāki”.