Latgales profesionālās izglītības iestāžu radošais pasākums “Radi, rādi, raidi – 2017”
11/05/2017

Darbnīcās prezentējām skolu un apkalpojošās sfēras profesijas. Pavāri Marina un Jūlija mācīja noformēt pavasarīgu desertu, konditori Viktorija un Milana demonstrēja, kā, izmantojot glazūru, uz piparkūku mīklas cepumiņiem uzgleznot dažādus multfilmu personāžus. Viesnīcu pakalpojumu speciālisti Jeļena un Diāna parādīja, kā no dvielīšiem izlocīt interesantas figūriņas, kuras kalpo viesnīcas interjera dekorēšanai. Restorānu pakalpojumu speciālisti Laura un Anna izklāstīja interesentiem viesmīlības mākslas pamatus, stāstīja par galda piederumu nozīmi un piedāvāja saklāt galdu atbilstoši ēdienkartei. Tūristu grupas pavadonis Kristīne aicināja doties aizraujošā virtuālā ceļojumā pa Latvijas interesantākajām viduslaiku pilīm un norādīt to atrašanās vietu kartē! Mazumtirdzniecības veikala pārdevēji Oksana un Iveta gatavoja dāvanu maisiņus, demonstrēja vairākus maisiņu noslēgšanas un izrotāšanas paņēmienus. Pasākuma dalībnieki, vispārizglītojošo skolu skolēni bija atsaucīgi, aktīvi izmēģināja profesijas. Īpaši pieprasītas bija konditora un pavāra profesiju radošās darbnīcas, jo visu pagatavoto varēja ņemt līdzi un degustēt!