Mūsu kontakti

Adrese: Daugavpils, Miera iela 57
Tālr./fakss: 654 34106
E-Pasts:
dts@apollo.lv

Tālr./fakss: 654 34106

TOPA bilde


Noderīgas saites

  

 

 

 

 

 

 

 

 

Notikumi

Sirsnīgi sveicieni Mātes dienā!
12/05/2017

Mātes dienas ideja ir radusies neatminami senā vēsturē – tradīcija pavasarī atcerēties savu dzīvības devēju – māti – pastāvēja jau senās Grieķijas laikā. Mūsdienās zināmās Mātes dienas pirmsākumi ir meklējami 16.-17.gs. Anglijā, kur Mātes diena tika svinēta Lielā gavēņa laika ceturtajā svētdienā.
Kopš 1922.gada draudzes un biedrības nami Latvijā sāka rīkot Mātes dienas svinības, bet oficiāli svētkus atzīmē kopš 1938.gada. Latvijā Mātes diena tiek svinēta līdzīgi kā citviet pasaulē, proti, apsveicot savas māmiņas un pavadot ar viņām kopā laiku. Pats būtiskākais ir pateikties māmiņām par dzīvības došanu, auklēšanu un audzināšanu.
Mātes diena nemainīgi iekrīt svētdienā, tāpēc ikviens var atrast un veltīt laiku savai māmiņai, neattaisnojoties ar darbiem un mūžīgo laika trūkumu. Ja esam sastrīdējušies vai mūsos ir kāds rūgtums – izlīgsim, piedosim un lūgsim piedošanu. Ir jāgodina arī aizsaulē aizgājušās māmiņas, apkopjot viņu kapu kopiņas.
Māmiņu diena ir saulaini un gaiši svētki. Tas ir laiks, kad māmiņām tiek dāvināti ziedi, saldumi, mīļas dāvaniņas. Bet galvenā dāvana šajā dienā ir uzmanība un mīlestība. Tas var būt kopīgs koncerta, kino vai teātra apmeklējums, pusdienas restorānā vai brīdis kafejnīcā. Šai dienā dāvināsim māmiņām to, kā viņām allaž pietrūcis – uzmanību, brīvas stundas atpūtai vai kādu sen gaidītu pakalpojumu. Varbūt tā būs kopīga muzicēšana vai ģimenes albuma sakārtošana, varbūt pārgājiens vai nokļūšana dzimtajās vietās.
Nekad nepagurstošā māmiņas mīlestība, rūpes, padoms un atbalsts ir vērtīgākās dāvanas, ko cilvēks šai dzīvē var saņemt. Tās nevar nopirkt vai iznomāt, tās nevar izmērīt, bet tās var sajust un saglabāt sevī visa mūža garumā.

(..)
Zinu, māmiņ, laiks gājis,
Sen pasakām neticu es,
Ber ievziedi baltumu matos,
Un pavasars salnu nes.

Bet vaigā zvīļo tev sārtums
Kā maija ābeles zieds.
Es mīlu tevi, māmiņ,
Par to, ka esi, paldies!

Paldies, mana jaukā un labā,
Ka varu šai pasaulē iet,
Ka sevi veltīji bērniem,
Paldies, mīļo māmiņ, paldies!”
/R.Urtāne/

Pie mums var apgūt sekojošas specialitātes
Pavārs
 
 
Pavāra palīgs (uzzināt vairāk)
Restorānu pakalpojumu speciālists
Viesmīlības pakalpojumu speciālists
(uzzināt vairāk)
 
Tūrisma pakalpojumu konsultants
(uzzināt vairāk)
Konditors
Mazumtirdzniecības veikala pārdevējs
Pārdevējs (uzzināt vairāk)

 

Veido savu karjeru pats!
Veido savu karjeru pats!
(uzzināt vairāk)