Profesionālās meistarības konkurss pavāra un konditora specialitātēs
01/11/2017

Konkursa dalībniekiem bija jāveic šādi uzdevumi:
Pavāriem: 1.uzdevums: konkursa laikā katrai pavāru grupas komandai bija jāpagatavo ēdiens latgaliešu gaumē:
- Uzkodu pagatavošanā obligāti jāizmanto biezpiens;
- Karstā pamatēdiena pagatavošanā obligāti jāizmanto cūkgaļas karbonāde.
Katrs ēdiens bija jāpagatavo divām porcijām. Gatavojot ēdienus, nedrīkstēja izmantot sagataves vai pusfabrikātus – ēdieni pilnībā jāpagatavo konkursa gaitā no pamatizejvielām. Darba uzdevumu izpildes laiks: 180 min.
2.uzdevums: Katra komanda savus pagatavotos ēdienus prezentēja ekspertu komisijai ( prezentācijas ilgums līdz 3 min.)

Konditoriem: 1.uzdevums: Konkursa laikā katram dalībniekam bija jāpagatavo:
Rauga mīklas “Svētku pīrāgs”, svars līdz 0.5 kg (varēja izmantot dažādus rotājumus un pildījumus).
Darba uzdevumu izpildes laiks: 300 min.
2.uzdevums: Katrs dalībnieks savu pagatavoto izstrādājumu prezentēja ekspertu komisijai (prezentācijas ilgums līdz 3 min.)
Konkursa dalībnieku darbu vērtēja ekspertu komisija:
Vilhelmīne Užule – SIA LASISS 33, valdes locekle
Svetlana Koteloviča – SIA Vilna, tehnoloģe
Nataļja Titova – SIA Lenoka, konditorejas ceha vadītāja
Ruslans Koroļovs- SIA Jaunsventes Muiža, ēdināšanas pakalpojumu speciālists
Inna Barkova – Daugavpils Tirdzniecības profesionālās vidusskola, skolotāja

Audzēkņi darbu laboratorijās uzsāka jau no paša rīta. Plkst. 13.15 konkursanti pulcējās viesu apkalpošanas kabinetā, lai vēlreiz prezentētu savus pagatavotos ēdienus un konditorejas izstrādājumus. Ekspertu komisija atzinīgi novērtēja audzēkņu paveikto, novēlēja audzēkņiem strādāt aizrautīgi, profesionāli un nepārtraukti pilnveidoties. Iespējams, ka kāds no darba devējiem jau noskatīja savu nākamo darbinieku.
Audzēkņus ar Atzinības rakstiem, ziediem un saldajām balvām sveica skolas direktors un direktora vietniece. Pavāru grupas P29 audzēkņu komandām tika piešķirtas sekojošas nominācijas: komandai Nr.1 (Karina Beļavska un Anastasija Ivanova) – par interesantām ēdienu receptēm; komandai Nr.2 (Juliana Grigorjeva un Aļona Krasovska) - par novitāti darba izpildījumā; komandai Nr. 3 (Marks Jermakovičs un Sergejs Nosirevs) – par saskaņotāko komandas darbu.
Konditoru grupas K8 audzēkņiem tika piešķirtas individuālas nominācijas: Maijai Malorodovai - par radošu pieeju darbam; Janai Krekelei - par racionālu laika izmantošanu; Viktorijai Jermolajevai - par oriģinālāko izstrādājuma noformējumu; Anastasijai Beinarovičai - par prasmi komunicēt; Jeļizavetai Bogdanovai - par interesantāko prezentāciju.
Sirsnīgs paldies audzēkņiem par uzdrīkstēšanos un nopietnu gatavošanos konkursam, skolotājām Nonnai Akopovai, Svetlanai Beļakovai un laborantei Tatjanai Loginovai – par ieguldīto darbu un izdomu. Pateicība ekspertu komisijai par ieinteresētību, atsaucību un derīgajiem padomiem, kuri tika izteikti katram konkursantam. Paldies direktora vietniecei Gaļinai Vodčicai par entuziasmu konkursa organizēšanā un visiem pārējiem, kuri pielika savu roku, sirdi un prātu, jo skaisti svētki izdodas tikai, strādājot kopā.

Vairāk bildes fotogalerijā