Skolas audzēkņi atgriezušies no prakses Polijā – Belostokā
17/04/2018

Ar uzņemošo organizāciju skolai izveidojusies ilgstoša un produktīva sadarbība.
Praksē Polijā stažējās sekojoši audzēkņi: pavāru 3-gadīgās grupas P25 audzēkne Anastasija Čudinova (prakses vieta Gastro Strefa Sp. z o.o.); konditoru 3-gadīgās grupas K9 audzēkne Tatjana Jefimova (prakses vieta PSS Społem Piekarnia); konditoru 3-gadīgās grupas K8 audzēkne Viktorija Jermolajeva (prakses vieta PSS Społem Piekarnia), restorānu pakalpojumu speciālistu 1.5-gadīgās grupas R13 audzēknis Mareks Kristiāns Jurevičs (prakses vieta Hotel ibis Styles Białystok); pavāru 1-gadīgās grupas P36 audzēkne Katarina Fjodorova (prakses vieta Gastro Strefa Sp. z o.o.); restorānu pakalpojumu speciālistu 1.5-gadīgās grupas R13 audzēknis Artjoms Kapustins (prakses vieta kafeinīcā Kawiarnia Akcent); viesnīcu pakalpojumu speciālistu 1.5-gadīgās grupas V9 audzēkne Natālija Kirilova (prakses vieta viesnīcā Hotel Silver); viesnīcu pakalpojumu speciālistu 1.5-gadīgās grupas V9 audzēkne Inese Piroviča (prakses vieta viesnīcā Hotel Silver); pavāru 1-gadīgās grupas P36 audzēkne Regīna Sapožnikova (prakses vieta viesnīcā Hotel ibis Styles Białystok); konditoru 3-gadīgās grupas K7 audzēknis Mihails Zazīts, (prakses vieta PSS Społem Piekarnia).
Jauniešiem bija iespēja gūt jaunas zināšanas, prasmes un iemaņas savas specialitātes profila uzņēmumos citā ES valstī, tāpat gūt priekšstatu par poļu tradīcijām, kultūras un reliģijas izpausmēm, nacionālajiem ēdieniem, paaudžu kulināro mantojumu, kas īpaši spilgti iezīmējās Lieldienu svētku laikā.
Daugavpils Tirdzniecības profesionālās vidusskolas jaunieši ne tikai strādāja, bet arī saturīgi atpūtās: mācījās poļu valodas pamatus, izzināja poļu tautas tradīcijas, iepazinās ar interesantākajiem Belostokas kultūrvides objektiem.
Lūk, ko stāsta paši audzēkņi:
Tatjana Jefimova (K9): Prakses vietā PSS Społem Piekarnia strādā ļoti draudzīgi, labvēlīgi un čakli darbinieki, kas labprāt mums uzticēja dažādu darbu veikšanu: iejaucām mīklu, formējām, cepām, rotājām un iepakojām konditorejas izstrādājumus. Mums paveicās, ka Polijā bijām tieši Lieldienu svētku laikā, kad konditori gatavoja poļu nacionālos konditorejas izstrādājumus. Esmu guvusi vērtīgu pieredzi, uzlabojusi konditora darba prasmes un uzzinājusi daudz ko jaunu. Liels paldies par šādu brīnišķīgu iespēju!
Regīna Sapožnikova (P36): Praksē restorānā gatavoju augļu un siera plates, plānās pankūkas ar dažādiem pildījumiem, noformēju restorāna ēdienus, apguvu prasmes pagatavot nacionālo ēdienu Pirogo. Strādāju ļoti draudzīgā un atsaucīgā kolektīvā. Belostoka man ļoti patika, it īpaši pilsētas arhitektūra. Poļu cilvēki ir laipni, reliģiozi, tur godā savas tradīcijas un lepojas ar savas tautas vēsturi. Pateicoties praksei projektā, ir uzlabojušās manas komunikācijas prasmes, esmu iepazinusi citas ES valsts kultūru, tradīcijas, ieguvusi jaunus draugus. Bet pats galvenais – poļu darba devējs mani uzrunāja un piedāvāja darba vietu.
Mareks Kristiāns Jurevičs (R13): Mana prakses vieta bija viesnīcas ibis Style Bialstok restorānā. Atnākot uz darbu, vispirms bija jāveic trauku novākšana pēc viesnīcas viesu rīta maltītes. Tad mēs uzkopām restorānu, lai plkst. 11.00 tas varētu uzsākt darbu. Kad restorāns bija atvērts, mēs sadalījām, kurus galdiņus apkalposim, un veicām viesmīļu pienākumus. Brīvajā laikā atpūtāmies. Patīkami, ka mēs varējām izmantot bezmaksas velosipēdus un tādā veidā operatīvi apceļot visu pilsētu. Prakses laikā pilnveidoju angļu un poļu valodas zināšanas.
Mūsu audzēkņi atzīst, ka ir uzlabojuši savas angļu valodas zināšanas un komunikācijas prasmes,  jūtas vairāk pārliecināti par sevi, patstāvīgāki, ir augusi darba un dzīves pieredze, paaugstinājusies profesijas apguves motivācija. Gūtā pieredze stiprina apziņu, ka izvēlētajai profesijai ir vērtība darba tirgū, tas ļaus nākotnē justies konkurētspējīgiem, mobiliem un mērķtiecīgi veidot savu karjeru gan Latvijā, gan citur Eiropā.
Projekta ietvaros audzēkņi saņēma prakses novērtējumu ECVET punktos, kam ir būtiska nozīme skolas mācību procesā un Europass mobilitātes dokumentus, kā arī sertifikātus par poļu valodas apgūšanu.

Aktivitāte saņēmusi finansējumu Eiropas Savienības Erasmus+ programmas 1.pamatdarbības profesionālās izglītības sektora ietvaros.

Par publikācijas saturu ir atbildīgs tikai un vienīgi izdevējs, un tā neatspoguļo Eiropas Komisijas vai Aģentūras viedokli, un tās nav nekādā veidā par to atbildīgas.

Ir izveidota facebook lapa: Erasmus+ practice in Poland 26.03.-15.04.2018.

Vairāk bildes fotogalerijā

Informācija Perfect Project mājas lapā