Meistarklašu – darbnīcu „Iepazīsim apkalpojošo sfēru profesijas!” īstenošana vispārizglītojošo skolu skolēniem
01/03/2018

Sākumā vispārizglītojošo skolu skolēni noklausījās informāciju par Daugavpils Tirdzniecības profesionālajā vidusskolā īstenotajām izglītības programmām, apkalpojošās sfēras darbiniekiem nepieciešamajām prasmēm un iemaņām, karjeras izaugsmes iespējām. Pēc tam visi aktīvi strādāja radošajās darbnīcās. Pavāri parādīja, kā no augļu, ogu gabaliņiem, iemērcot tos baltajā vai tumšajā šokolādē, var pagatavot garšīgu desertu, kuru viesi labprāt arī degustēja. Konditori laboratorijā mācīja rotāt smilšu mīklas groziņus ar dažādu nokrāsu olbaltumu krēmu. Pārdevēji ļāva iejusties īstā veikala atmosfērā: deva iespēju strādāt ar vairāku marku kases aparātiem, elektroniskajiem svariem. Skolēniem darbošanās kases sistēmu klasē ļoti patika, katrs varēja pārbaudīt arī savas naudaszīmes, vai tās nav viltotas. Bāra pakalpojumu kabinetā skolēni vēroja un pēc tam arī paši gatavoja kārtainos bezalkoholiskos kokteiļus, t.i. izmēģināja bārmeņa profesiju.  Nākošajā darbnīcā bija iespēja iegūt prasmes galda klāšanā, atbilstoši piedāvātajai ēdienkartei veicot nelielus uzdevumus, kā arī mācīties salocīt auduma salvetes, izmantojot daudzveidīgus paņēmienus.
Vispārizglītojošo skolu skolēni aktīvi iesaistījās procesā - izmēģināja piecas profesijas, uzdeva jautājumus, sarunājās ar mūsu skolas audzēkņiem. Esam priecīgi, ka tik plašs jauniešu loks vēlējās iepazīties ar apkalpojošās sfēras profesijām. Jau drīz skolu jauniešiem būs jāizdara izvēle, ko darīt tālāk, kur mācīties un kādu profesiju izvēlēties. Izvēlēties nav vienkārši! Ir jāatrod sirdij un prātam tīkama nodarbe. Tikai darbošanās jomā, kas mums dod prieku, ko darām ar aizrautību un mīlestību, var nest patiesu piepildījumu dzīvē! Tikai realizējot savu aicinājumu, mēs pilnībā atveram savu radošo potenciālu, esam maksimāli produktīvi un veiksmīgi!

Vairāk bildes fotogalerijā