„Meistarklašu – darbnīcu „Ar profesijas cepuri galvā” īstenošana vispārizglītojošo skolu skolēniem – bārmeņa profesijas darbnīca
23/05/2018

Skolotāja Raisa Andrejeva skolēniem pastāstīja, kādus pagatavošanas veidus izmanto kokteiļiem. Izrādīja arī bārmeņa darba piederumus un kokteiļu pasniegšanai izmantojamās glāzes. Protams, pats interesantākais bija kārtaino bezalkoholisko kokteiļu tapšanas process. Skolotāja uzsvēra, ka kokteiļi jāprot arī pareizi pasniegt un degustēt.
Paši audzēkņi labprāt iejutās bārmeņu lomās un pagatavoja vairākus kokteiļus, izmantojot dažādus komponentus: sīrupus, sulu un pienu. Skolēni mācījās arī izrotāt kokteiļu glāzes gan ar krāsaino cukuru, gan ar kokosriekstu skaidiņām.
Meistarklašu – darbnīcu īstenošana ir noslēgusies, 11.pamatskolas skolēni ir guvuši priekšstatu un izmēģinājuši sešas profesijas. Daži no viņiem jau ir izdarījuši izvēli, kur ies mācīties pēc pamatskolas beigšanas, citi vēl domā, jo izvēlēties profesiju, kura ietu pie sirds un vienlaicīgi būtu arī pieprasīta darba tirgū, nemaz nav tik vienkārši.