Meistarklašu – darbnīcu “Ar profesijas cepuri galvā” īstenošana vispārizglītojošo skolu skolēniem
29/11/2018

Meistarklašu – darbnīcu laikā skolēniem ar dažādu profesionālo prasmju demonstrējumu un praktisku uzdevumu palīdzību bija iespēja gūt informāciju par apkalpojošās sfēras izglītības iespējām un profesijām, vērot demonstrējumus, kā arī izmēģināt savas prasmes, iejūtoties dažādu profesionāļu jomā; uzzināt, kādas profesijas ciešāk saistītas ar apkalpojošo sfēru.
Konditoru grupas K9 audzēkņi gatavoja un rotāja “sarkanā samta” mīklas kūkas, pēc tam skolēni paši mēģināja iejusties konditoru lomās, veidoja konditorejas izstrādājumus un tos degustēja. Pavāru grupas audzēkņi demonstrēja kārtainā rudzu maizes deserta pagatavošanu senlatviešu gaumē. Skolēni arī paši piedalījās deserta gatavošanā un noformēšanā. Pārdevēju grupas M12 audzēkņi parādīja, kā izgatavot un rotāt dāvanu aploksnes. Savukārt viesmīļu grupas Vsm audzēkņi klāja galdu, izmantojot maksimālu trauku, galda piederumu un glāžu daudzumu. Skolēniem vajadzēja atbildēt uz jautājumiem par trauku un galda piederumu izmantošanu, veikt praktisku uzdevumu galda klāšanā atbilstoši ēdienkartei, tāpat iejusties bārmeņa lomā - 5 glāzēs vienmērīgi porcionēt bezalkoholisko dzērienu. Viesmīlības pakalpojumu speciālistu grupas V10 audzēkņi stāstīja par savu profesiju un piedāvāja izmēģināt roku auduma salvešu locīšanā un lampas abažūra pagatavošanā.

Paldies mūsu viesiem, skolotājiem un audzēkņiem par atsaucību, aktivitāti un jauki pavadīto laiku!