Skolotāji atgriezušies no pieredzes apmaiņas brauciena Grieķijā
23/04/2018

1.dienā - 16.aprīlī notika iepazīšanās ar IDEC organizācijas koordinatoriem. Tika demonstrēta prezentācija un izklāstīti turpmāko dienu darba plāni. Prezentācijas gaitā skolotāji iepazina Grieķijas izglītības sistēmu, tai skaitā profesionālās izglītības iegūšanas un darbā iekārtošanās iespējas viesnīcu, restorānu un tūrisma pakalpojumu jomā.
2.dienā - 17.aprīlī profesionālās apmācības centrā DELTA skolotāji iekļāvās pavāru grupas praktiskajā darbā. Dienas beigās notika mācību ekskursija uz viesnīcu STANLEY, kur viesnīcas vadītājs viesiem izklāstīja viesu apkalpošanas principus un īpatnības 4-zvaigžņu viesnīcā Grieķijā.
3.dienā - 18.aprīlī profesionālās apmācības centrā DELTA skolotāji iesaistījās aktīvās diskusijās. Dienas noslēgumā skolotāji no Latvijas kopā ar Grieķijas partneriem pagatavoja latviešu virtuves ēdienu.
4.dienā - 19.aprīlī notika tikšanās ar viesnīcas SAVOY vadību, kas ļāva secināt, ka Pirejā esošās 3-zvaigžņu viesnīcas ir populārākais viesnīcu veids, kas apvieno sevī mērenu cenu līmeni ar augstu apkalpošanas kultūru.
5.dienā - 20.aprīlī projekta dalībnieki tikās ar jauniešu darbā iekārtošanas biroja koordinatori, kas palīdz integrēties darba tirgū viesnīcu un tūrisma pakalpojumu specialitāšu audzēkņiem. Noslēgumā tika parakstīti dokumenti, notika dalībnieku anketēšana un sertifikātu izsniegšana.
Pēc atgriešanās Latvijā paredzētas tikšanās ar Daugavpils Tirdzniecības profesionālās vidusskolas sadarbības partneriem, darba devējiem viesnīcu, restorānu un tūrisma pakalpojumu jomā, lai informētu viņus par pieredzes apmaiņas braucienā gūtajām atziņām, Grieķijas profesionālās izglītības attīstības tendencēm un prakses organizēšanas labās prakses piemēriem. Grieķija ir pievilcīga ar tūrisma attīstības līmeni un pārsteidz ar nozīmīgu tūrisma objektu daudzumu vēsturiskā un mūsdienu kontekstā. Atēnās un tās priekšpilsētās var baudīt grieķu virtuves tradicionālos ēdienus, bet paši grieķi ir ļoti laipni, viesmīlīgi un dvēseliski cilvēki.

Aktivitāte saņēmusi finansējumu Eiropas Savienības Erasmus+ programmas 1.pamatdarbības profesionālās izglītības sektora ietvaros.

Par publikācijas saturu ir atbildīgs tikai un vienīgi izdevējs, un tā neatspoguļo Eiropas Komisijas vai Aģentūras viedokli, un tās nav nekādā veidā par to atbildīgas.

Prezentāciju var skatīt šeit

Vizītes programma