26/04/2018

Š.g. 25. un 26.aprīlī Ķīpsalas izstāžu centrā notika Nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss Skills Latvia 2018, kur dažādās nominācijās piedalījās 118 konkursanti no 31 Latvijas profesionālās izglītības iestādes.
Daugavpils Tirdzniecības profesionālās vidusskolas viesnīcu pakalpojumu speciālistu grupas V9 audzēkne Natālija Kirilova startēja tematiskās grupas “Sabiedriskie un individuālie pakalpojumi” nominācijā “Viesnīcu uzņemšana”.

Konkursa mērķis: demonstrēt prasmes un zināšanas nominācijā “Viesnīcu pakalpojumi” ar mērķi to popularizēt konkursa Skills Latvia 2018 apmeklētājiem, noteikt profesionālās izglītības iestāžu labākos profesionālās meistarības konkursantus šajā nominācijā un noteikt labākos jaunos profesionāļus to iespējamajai dalībai starptautiskajos konkursos.
Konkursa nominācijas „Viesnīcu pakalpojumi” darba uzdevums ietvēra viesu cikla (pirms-ierašanās, ierašanās, uzturēšanās, izbraukšana) pamatdarbības (iedalītas moduļos) un atklāja konkursantu prasmes patstāvīgi veikt realitātei pietuvinātus uzdevumus, komunicējot latviešu un angļu valodā. Darba uzdevuma moduļi bija gan rakstiski, gan mutvārdos (gan monologs, gan dialogs) un ietvēra ne tikai klausīšanās, runāšanas un prezentācijas prasmes, bet arī lietišķās sarakstes prasmes e-vidē (elektroniskais pasts), kā arī zināšanas par dažādu reālajā darba vidē praktiski izmantojamu materiālu, veidlapu un dokumentu pielietošanu.
Uzdevumu mērķis bija, izmantojot pieejamos materiālus, informāciju, veidlapas, resursus,  dokumentāciju un personīgās prasmes – veikt pilnu viesu cikla simulāciju, kas ikvienam interesentam sniedza ieskatu viesnīcu pakalpojumu profesijā un atklāja tās nozīmīgumu viesmīlības nozarē.
Konkursa darba uzdevuma kopīgais izpildes ilgums bija 14 stundas (7 stundas - 1.konkursa dienā, 7 stundas - 2.dienā).
Mūsu skolas audzēknei Natālijai Kirilovai tas bija nopietns pārbaudījums, jo viņa mācās 1,5 gadīgajā grupā, kad kvalifikācijas prakse uzņēmumos vēl nav bijusi. Lai uzvarētu konkursā, ieguldīts daudz mērķtiecīga darba. Natālija ir guvusi vērtīgu pieredzi, valsts līmeņa konkursa rūdījumu, kas ir stingrs pamats tālākai profesionālai izaugsmei un karjeras veidošanai.